آینده انتشار انگلیس بازداشت دستگیری گزارشگر

آینده: انتشار انگلیس بازداشت دستگیری گزارشگر روزنامه نیروهای مسلح اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات قهرمان قهرمانان کشور عزیزمان ایران از جکی چان الگو گرفت

ووشو به مجموعه هنرهای رزمی چینی گفته می‌شود که امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده هست. این هنر رزمی در دو بخش “ساندا” و “تالو” برگزارمی‌شود. قدمت این

قهرمان قهرمانان کشور عزیزمان ایران از جکی چان الگو گرفت

قهرمان قهرمانان کشور عزیزمان ایران از جکی چان الگو گرفت

عبارات مهم : ایران

ووشو به مجموعه هنرهای رزمی چینی گفته می شود که امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده هست. این هنر رزمی در دو بخش “ساندا” و “تالو” برگزارمی شود. قدمت این رشته ورزشی در کشور چین به وقت های بسیار دورکه نخستین صورت های اجتماعات بشری در جوامع اولیه به وجود آمدند باز می گردد و به عنوان کهن ترین رشته رزمی دنیا آشنا می شود.

امروزه ووشو یک ورزش بین المللی است که زیر نظر فدراسیون بین المللی ووشو اداره می شود و مسابقه های قهرمانی دنیا این رشته از سال ۱۹۹۱ هر دو سال یک بار برگزار می شود.

قهرمان قهرمانان کشور عزیزمان ایران از جکی چان الگو گرفت

ووشو در کشور عزیزمان ایران نیز از ورزش های پرطرفدار به شمار می آید و به علت تنوع حرکات نسبت به دیگر ورزش های رزمی علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده هست. این ورزش طی چند سال اخیر در کشور پیشرفت زیادی داشته است و در همه رده های سنی و در دو بخش مردها و بانوان قهرمانان و مدال آوران زیادی را پرورش داده است.

نوید مکوندی زاده متولد یک مهر 1361 اهل اصفهان، ساکن شاهین شهر و عضو ثابت تیم ملی ووشو کشور عزیزمان ایران هست. او تاکنون توانسته مدال های آسیایی و جهانی زیادی کسب کند و به عنوان برترین ووشو کار دنیا آشنا شود. این تالو کار با تجربه تیم ملی ووشو در مهر ماه امسال نیز جهت چندمین بار در مسابقه های جهانی روسیه موفق به کسب مدال طلای دنیا شد و عنوان قهرمان قهرمانان را کسب کرد؛ گفت و گوی خبرنگار ورزشی ایسنا با این قهرمان ورزشی را در زیر بخوانید:

ووشو به مجموعه هنرهای رزمی چینی گفته می‌شود که امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده هست. این هنر رزمی در دو بخش “ساندا” و “تالو” برگزارمی‌شود. قدمت این

از چه زمانی ورزش را شروع کردید؟

ورزش ژیمناستیک را از پنج سالگی شروع کردم و در سن هفت سالگی با کاراته، کار خود را ادامه دادم. در سن یازده سالگی وارد رشته ووشو شدم و از آن سال تا الان که حدود بیست و چندی سال است دراین رشته فعالیت می کنم. بنده رشته ووشو را با مربیانی از جمله بهرام ابطحی، سید رسول حسینی خواه، مسعود محسنی و هومن و نصیر ملک پور شروع و ادامه دادم.

چه شد که به ووشو علاقه مند شدید؟

من از ابتدا ورزش ووشو را به علت تنوع زیاد حرکات و سوپراستارهای سینمایی که داشت گزینش کردم، پیش از اینکه بدانم حتی نام این رشته چیست به حرکات آن علاقه مند شدم. بعد که به شاهین شهر رفتیم متوجه شدم که این همان رشته ای است که مد نظر من بوده است و با تشویق برادرم وارد این رشته شدم و آن را ادامه دادم و توانستم به موفقیت های چشمگیری برسم.

قهرمان قهرمانان کشور عزیزمان ایران از جکی چان الگو گرفت

از چه سالی وارد تیم ملی شدید و آخرین مدالی که به دست آوردید مربوط به کدام مسابقه های و چه مدت پیش است؟

من از سال 1382 به طور رسمی وارد تیم ملی کشور عزیزمان ایران شدم و از سال 1385 تا کنون عضو ثابت تیم ملی بوده ام و آخرین مدالی که به دست آوردم تقریباً 10 مهر 96 در مسابقه های جهانی روسیه که خوشبختانه توانستم با مدال طلا برگردم.

تا کنون چه عنوان های دیگری کسب کرده اید؟

ووشو به مجموعه هنرهای رزمی چینی گفته می‌شود که امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده هست. این هنر رزمی در دو بخش “ساندا” و “تالو” برگزارمی‌شود. قدمت این

سال 2007 طلای مسابقه های جهانی، سال 2011 نقره مسابقه های جهانی، سال 2012 نقره مسابقه های آسیایی، سال 2013 طلای مسابقه های جهانی، 2014 دو مدال کسب کردم یکی طلای مسابقه های جهانی مالزی و یکی هم طلای المپیک ورزش های رزمی، سال 2015 نقره مسابقه های آسیایی، سال 2016 که بنده شرکت نکردم و در سال 2017 خداراشکر توانستم طلای مسابقه های جهانی را به دست بیاورم. پیش از آن قهرمان قهرمانان شدم و به عنوان عالی ترین بازیکن غیر چینی دعوت نامه از طرف فدارسیون جهانی ووشو داشتم که این افتخاری بوده است که جهت نخستین بار جهت یک ورزشکار غیر چینی به دست آمد. بنده را دعوت کردند به عنوان برترین ووشو کار جهان. آنجا توانستم به عنوان مهمان خاص اجرای نمایش داشته باشم و همچنین طلای مسابقه های غرب آسیا و طلای جام ریاست جمهوری و قهرمان قهرمانان را نیز در کارنامه خود دارم.

کدام مدالتان جهت خودتان دلچسب تر بود؟

هر کدام از مدال هایم شیرینی خاص خودش را دارد. هیچکدام از مدال هایم چه آسیایی، چه جهانی، چه قهرمان قهرمانان شیرینی متفاوتی ندارد و برایم فرقی نمی کند ولی دعوت بنده به عنوان عالی ترین ورزشکار در مسابقه های داخلی چین بزرگ ترین افتخار ورزشی بنده بوده است.

قهرمان قهرمانان کشور عزیزمان ایران از جکی چان الگو گرفت

الگوی ورزشی شما چه کسانی بوده اند؟

الگوی ورزشی من یکی از بزرگترین بازیگران و صورت های معروف چین یعنی آقای “جکی چان” بوده هست، چون او از سن پایین عضو تیم ملی بوده و به عنوان عالی ترین کسی که توانسته ووشو را به دنیا معرفی کند الگوی ورزشی من بوده و است و همین طور “جت لی” که از هفت سالگی تا یازده سالگی عضو تیم ملی ووشو بود و بعد هم به عنوان سوپر استار توانست حق مطلب را در نمایش ووشو به جهانیان ادا کند.

آیا از شما به عنوان یک قهرمان ملی از سوی وزرات ورزش و دست اندرکاران ورزشی در دولت حمایت می شود؟

متاسفانه این یک حرف کلیشه ای است که تمام ورزشکاران می زنند و بنده هم از این قاعده مستثنی نیستم؛ نه متاسفانه این اتفاق به آن شکلی که باید صورت بگیرد، اتفاق نمی افتد. ورزشکاران کشور عزیزمان ایران در رشته های توپی و آن هم در واقع فوتبال تیم های مطرح از حمایت دولت برخوردارند. مطمئن باشید که از هیچ یک از ورزش های ما آن حمایت های مورد نیاز صورت نمی گیرد چه ورزش های المپیکی و چه غیر المپیکی. اگر دقت کنید متوجه می شوید که زیاد مدال های ما در ورزش هایی است که به صورت انفرادی انجام می شود ولی متاسفانه هیچ حمایت قابل توجهی از طرف دولت و مسولان صورت نمی گیرد که ما بتوانیم با ذهنی باز و به صورت حرفه ای به ورزشمان ادامه دهیم.

آیا همه وقت خود را صرف ورزش می کنید؟

متاسفانه به علت پرسشها اقتصادی همه وقتم صرف ورزش نمی شود و این یکی از بزرگترین پرسشها من هست. ما ورزشکاران اگر تنها به ورزش بپردازیم، نمی توانیم زندگی خوبی داشته باشیم و اگر هم بخواهیم به زندگی خوب فکر کنیم، نمی توانیم به ورزشمان برسیم در واقع باید حد وسط را داشته باشیم و به مشکل این را کنترل کنیم که حداقل در مسیر موفقیتمان مستدام باشیم.

وضعیت این ورزش را در اصفهان چگونه ارزیابی می کنید؟

خوشبختانه رشته ووشو در استان اصفهان در سنین پایه و نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در دو بخش مردها و بانوان توانسته عالی ترین مدال ها را کسب کند و همین طور چون این رشته از سنین پایین شروع می شود تمام مربیان بر روی آن تمرکز مورد نیاز را دارند و می توانند استعداد یابی کنند. همچنین مسابقه بسیار نزدیکی در هر دو بخش مردها و بانوان وجود دارد که کار را خیلی سخت می کند.

آینده ووشو را در کشور چه طور می بینید؟

به نظر من این رشته در اوج خود است و از این هم بهتر خواهد شد در صورتی که حمایت های مورد نیاز از ما بشود و تنها حامی ما فدراسیون ووشو نباشد، فدراسیون ووشو با این شرایط سخت اقتصادی عالی ترین شرایط را جهت ما فراهم می کند من از این بابت از این فدراسیون تقدیر می کنم و خواهش من از مسولانی که که در این رابطه صاحب نظر هستند این است که پیگیری بیشتری به رشته های رزمی و انفرادی داشته باشند. اگر دقت کنید در کشور چین در یک سری از رشته های ورزشی که نتوانستند به موفقیتی برسند سرمایه و تمرکزشان را روی بقیه رشته ها گذاشتند مانند: ژیمناستیک، شنا، ووشو، کاراته و…و اکثر مدال هایشان را در این رشته ها به دست می آوردند و می بینید که هر لحظه در المپیک ها و مسابقه های بزرگ به عنوان مدال آور ترین کشور ظاهر می شوند.

ایسنا

واژه های کلیدی: ایران | قهرمان | مسابقه | قهرمانان | رشته ورزشی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs