آینده انتشار انگلیس بازداشت دستگیری گزارشگر

آینده: انتشار انگلیس بازداشت دستگیری گزارشگر روزنامه نیروهای مسلح اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی شایعترین‌ عوارض مصرف استروئیدها در مردان

استروئید آنابولیک، تستوسترون ساختگی آشنا می‌شود که معمولا ورزشکاران حرفه‌ای جهت اصلاح عملکرد خود و داشتن ظاهری عضلانی آن را مصرف می‌کنند. 

شایعترین‌ عوارض مصرف استروئیدها در مردان

شایعترین عوارض مصرف استروئیدها در مردان

عبارات مهم : مردان

استروئید آنابولیک، تستوسترون ساختگی آشنا می شود که معمولا ورزشکاران حرفه ای جهت اصلاح عملکرد خود و داشتن ظاهری عضلانی آن را مصرف می کنند.

به گزارش ایسنا، با این حال به گفته کارشناسان دانمارکی مصرف این استروئیدها در بین دیگر اعضای جوامع هم گسترش پیدا کرده است به گونه ای که نتیجه های بعضی از مطالعات نشان می دهد تقریبا ۲۰ درصد مردانی که تمرینات قدرتی تفریحی انجام می دهند از استروئید آنابولیک مصرف می کنند.

به گزارش مدیکال دیلی، به گفته کارشناسان سوء مصرف این استروئیدها می تواند عوارض و پیامدهای جدی جهت سلامتی داشته باشد که مشمول بر موارد زیر است:

شایعترین‌ عوارض مصرف استروئیدها در مردان

۱- رفتارهای تهاجمی: به گفته محققان افرادی که سابقه رفتارهای تهاجمی دارند با مصرف این استروئیدها خشن تر و پرخاشگرتر می شوند.

۲- ریزش مو: سطح بالای تستوسترون فاکتور هورمونی است که می تواند احتمال ریزش مو را تقویت کند. همچنین در حالیکه استروئیدها موجب ریزش مو در تمامی افراد نمی شوند ولی می توانند سرعت نازک شدن موها را زیاد کردن دهند.

استروئید آنابولیک، تستوسترون ساختگی آشنا می‌شود که معمولا ورزشکاران حرفه‌ای جهت اصلاح عملکرد خود و داشتن ظاهری عضلانی آن را مصرف می‌کنند. 

۳- عوض کردن غیرعادی فرم سینه : پیامد دیگر مصرف استروئید آنابولیک رشد غیر معمول سینه در مردان است.

۴- پرسشها قلبی: مصرف استروئید آنابولیک ممکن است توانایی قلب را در پمپاژ خون کم کردن دهد و همچنین مصرف آن با سفت شدگی عروق مرتبط است.

واژه های کلیدی: مردان | عوارض مصرف | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs